Perihan Savaş’tan Esra Dermancıoğlu’na destek! ‘Sanatımızla Cannes’da olmalıyız’

Ünlü oyuncu Perihan Savaş, Levent’deki bir restoranda düzenlenen ‘Sorumlu Restoran Hareketi’ etkinliğine katıldı. Mekandaki yemek artıklarından barınaklardaki hayvanlar içim mama yapımını destekleyen projeyle ilgili konuşan Savaş, şu ifadeleri kullandı:

Güzel bir proje. Yemekler çöpe gitmeyecek, israf olmayacak, kedi ve köpeklere mama olacak.

“DÖNEM DİZİLERİNİ FAYDALI BULUYORUM”

Dönem dizilerinden bahseden oyuncu, “İnsanların tarihe merak uyandırmasını sağlıyor. Biz biraz okuma özürlüyüz, görsel olarak bakılınca daha doğru olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman çarptırmalar oluyor kurguya bağlı, ama dönem dizilerini faydalı buluyorum” dedi.

Bu yıl Cannes Film Festivaline birçok Türk oyuncu katılmıştı. Oyuncu Esra Dermancıoğlu, “Keşke çıplak yürüyüşler yerine iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben utandım” diyerek festivale katılan Türk oyuncuları eleştirmişti.

“ESRA BAŞKA BİR ŞEY DEMEYE ÇALIŞMIŞ”

Konuyla ilgili düşünceleri sorulan Savaş, şu şöyle konuştu:

Belki yaptığımız işle orada olmamızın daha doğru olduğunu ima etmiştir. Hepsi fıstık gibilerdi, çok güzeldi, hem kendileri hem vücutları güzel, neden olmasın. Esra başka bir şey demeye çalışmış, ben de o düşünceden yanayım, sanatımız ve yaptığımız işle orada olmak çok daha doğru.

“BU BAŞARININ ÇOK DAHA ÖNCE OLMASI GEREKİYORDU”

Son yıllarda Türk sinema ve dizi sektörünün dünyadaki başarısı yorumlayan ünlü isim, “Bu başarının çok daha önce olması gerekiyordu. Türk sinemasında Yeşilçam’dan itibaren çok önemli işler çekildi, bu başarının altyapısı Yeşilçam ile birlikte atılmıştır, bazıları Yeşilçam’ı küçümsüyor ama küçümsemesinler çünkü Yeşilçam olmasaydı şu andaki bu sektör olmazdı. Hiç şaşırmıyorum bu başarıya, çok emek veriliyor” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir