tvnet’e konuk olan Şifa Hastanesi doktoru kendisini en çok etkileyen olayı anlattı

Terör devleti İsrail, Filistinlilere yönelik 7 Ekim’de başlattığı saldırılar sonucu tüm dünyanın gözü önünde soykırım gerçekleştirdi.

Katliamlarını hala daha sürdüren İsrail’in saldırıları nedeniyle 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 36 bin 50’ye, yaralananların sayısının ise 81 bin 26’ya yükseldiği bildirildi.

Sivillere yönelik saldırılarını sürdüren terör devleti İsrail bir yandan da Gazze’nin alt yapısını ve sağlık sistemini de hedef aldı.

Okulların yanında İsrail’in öncelikli hedefleri arasında hastaneler yer aldı. İşgal devleti, Gazze’de bulunan tüm hastaneleri hedef alarak kullanılamaz hale getirdi ve kentin tüm sağlık sistemi çöktü.

Terör devleti İsrail hastaneleri sistematik olarak yok etti

Bu yüzden yaralılara müdahale edilemez geldi ve can kayıplarının sayısı arttı.

Terör devleti İsrail’in vurduğu hastaneler arasında Gazze’deki Şifa Hastanesi de yer aldı.

İşgalcilerin ilk vurduğu hedefler arasında yer alan hastane kullanılamaz hale gelirken vahşetin yakın tanığı Dr. Fadia Malhis, yaşadığı felaketleri tvnet’te anlattı.

Gazze’nin kuzeyindeki hastanelerin sistematik şekilde yok edildiğini belirten Gazze Şifa Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Fadia Malhis, İsrail’in dün Refah’taki çadır kenti bombalamasını ‘facia’ olarak niteledi.

Anne karnından çıkardıkları bebek şehit oldu

Evinin İsrail tarafından bombalandıktan sonra iki ay hastanede kaldığını anlatan Malhis, kendisini en çok etkileyen bir olayı da anlattı.

Hamile eşini hastaneye getirirken İsrail’in saldırısı nedeniyle bir adamın şehit olduğunu, kadının da kısa süre sonra şehit olduğunu aktaran Malhis, operasyonla bebeği kadının karnından çıkardıklarını ancak saplanan şarapnel parçaları nedeniyle bebeğin de şehit olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir